Loading...

9 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych, Pięcioboju Klas i Trójboju Sprinterskim - 2024-05-16

W dniu 22.06.2024 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu ul. gen. J. Bema 23/29 odbędą się 9. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych.

Uwaga !!! 9. Mistrzostwa Polski Lekarzy Miejsce: Stadion RKS ŁÓDŹ. ul. Rudzka 37

Zawody organizowane będą równolegle z 32. Mistrzostwami Polski Masters w Pięcioboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwami Polski Masters w Wielobojach Rzutowych.

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie ( kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia ) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open” .

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi – kobiety i mężczyźni, po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach:
1. Wieloboje rzutowe
· pięciobój rzutowy –kula, dysk, oszczep, młot, ciężarek
2. Pięciobój klasyczny i trójbój sprinterski
· pięciobój klasyczny (pentathlon) – skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, M-1500 m. K-800 m.
· Trójbój sprinterski – 60, 100, 200 m

Uwaga I!! Wszelkie informacje oraz karta zgłoszenia i komunikat organizacyjny do 9. MPL w Pięcioboju Rzutowym oraz materiały informacyjne o 9. MPL w Pięcioboju klasycznym i Trójboju Sprinterskim na stronie https://www.pzlam.pl/pl/
Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail julekp@onet.pl

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
lek. Julian Pełka K-P OIL Toruń