Loading...

Nasze osiągnięcia sportowe na Igrzyskach Lekarskich - 2022-10-10

„…nie medale tu się liczą, tu się liczy udział nasz, zwycięstwo już masz!” 

 

Te słowa śpiewane gromkim głosem we wrześniu br. przez uczestników Igrzysk Lekarskich w Zakopanem wiernie oddają wspaniałą, sportową atmosferę tego wydarzenia. W czasach gdy sport, od szlachetnych idei, stał się maszynką do zarabiania pieniędzy, zorganizowanie sportowego spotkania lekarzy zakrawa na cud. Organizatorom igrzysk udaje się to już jednak od 19 lat. Przyjeżdżają koleżanki i koledzy medycy, często wraz z rodzinami, z całej Polski i stają w szranki w wielu dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Profesjonalnie przygotowane miejsca rywalizacji, zawodowi sędziowie, sprawni organizatorzy i życzliwi gospodarze – to jest chyba recepta na doskonałą, sportową przygodę.

Ekipa Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku w tym roku przywiozła wiele trofeów i jest się czym chwalić!

Reprezentacja w piłce nożnej w składzie: Saeid Abdelrazek, Marcin Baran, Patryk Fabiszewski, Marek Frank, Marcin Garkowski, Arkadiusz Godlewski,  Andrzej Lewszuk, Grzegorz Rakowski,  Michał Szczęch, Piotr Szumowski zdobyła złoty medal, a kolega Patryk Fabiszewski został królem strzelców.

Szczególnie sporo medali zgarnęły nasze pływaczki, które startowały na wszystkich możliwych dystansach. Wszechstronnie wysportowaną koleżanką okazała się Paula Łasica, która zdobyła 3 złote medale: dwa w pływaniu i jeden w nordic walking, 2 srebrne: w rzucie oszczepem i w pływaniu, 2 brązowe: w pchnięciu kulą i za sztafetę pływacką. Dorota Cylwik-Rokicka, dzięki zaangażowaniu której reprezentacja izbowa się ciągle rozrasta, przywiozła z igrzysk: 1 złoty medal   w pływaniu oraz 3 srebrne: w nordic walking, w pchnięciu kulą i za bieg na 100m, a także 4 brązowe: trzy w pływaniu oraz jeden za sztafetę pływacką. Joanna Bagińska zdobyła 2 brązowe medale: w nordic walking i za sztafetę pływacką. Wanda Stokowska została złotą medalistką w nordic walking. Zaś ja, Anna Jakubowska, w mojej kategorii wiekowej, zdobyłam 7 złotych medali w pływackich konkurencjach, 1 złoty medal w pchnięciu kulą i 1 brązowy w brydżu sportowym.

Pokonywanie własnych fizycznych ograniczeń, w tak przyjacielskiej atmosferze, jest źródłem sporej satysfakcji i daje niezapomniane przeżycia. W następnym roku bardzo zachęcam do wzięcia udziału w jubileuszowych 20 Igrzyskach. Szlifujcie formę! Za rok widzimy się w Zakopanem!

Anna Jakubowska

Wszystkie wyniki oraz galeria zdjęć są dostępne na stronie igrzyskalekarskie.org