Loading...

Ostatnie pożegnanie dr n. med. Andrzeja Baszkowskiego - 2021-12-15

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi dr n. med. Andrzeja Baszkowskiego.
Jego ujmująca osobowość, pogoda ducha i ogromny wkład włożony w pracę w strukturach samorządu lekarskiego na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Łączymy się w żalu i przekazujemy najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego oraz wszystkich kolegów i koleżanek, którzy mieli przyjemność poznać Andrzeja.

lek. dent. Jolanta Szczurko
Wiceprezes
Okręgowej Rady Lekarskiej w Białymstoku

Dr n. med. Andrzej Baszkowski

Lekarz dentysta, doktor nauk medycznych. Od przeszło trzech dekad nieprzerwanie zasiadał w Okręgowej Radzie Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Blisko dwadzieścia lat w strukturach Naczelnej Izby Lekarskiej.

Założyciel i redaktor naczelny Biuletynu Informacyjnego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Współautor monografii „Wielkopolska Izba Lekarska. Tradycja i współczesność 1921-1999”, autor książek „Od negacji po kompromis. Skutki wprowadzenia powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych na życie zawodowe lekarzy polskich do roku 1950” oraz „Wielkopolska Izba Lekarska. Tradycja i współczesność 2000-2019”.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i najwyższym odznaczeniem samorządu zawodowego lekarzy „Meritus Pro Mecicis”. W 2019 r. podczas gali 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego odebrał Statuetkę im. Józefa Strusia. W roku bieżącym, podczas jubileuszu 100-lecia powstania Izby Lekarskiej Poznańsko-Pomorskiej, został uhonorowany nagrodą za krzewienie pamięci historycznej o lekarzach i lekarzach dentystach.

Zmarł w wieku 74 lat.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 23 grudnia, o godz. 13:10 na Cmentarzu Junikowo. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 11:45 w kościele P.W NMP z La Salette przy ul. Ścinawskiej 49 w Poznaniu.

Źródło