Loading...

Otwarte spotkanie Komisji Kształcenia nt. wsparcia lekarzy i przedsiębiorców z PUP w dniu 15.02.2023 - 2023-02-09

Komisja Kształcenia w ramach swojego posiedzenia zaprasza na otwarte spotkanie z urzędnikiem Powiatowego Urzędu Pracy nt. wsparcia lekarzy i przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2023 o godz. 18.00 w Klubie Lekarza budynku OIL w Białymstoku oraz w wersji on-line.

Rejestracja stacjonarna nie jest wymagana, wstęp wolny wszystkim chętnym członkom OIL.
Udział w spotkaniu i szkoleniu w trybie online możliwy jest poprzez poniższy baner systemowy:

Informacja z Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

Przedsiębiorcy i pracodawcy prowadzący działalność na terenie miasta Białystok i powiatu białostockiego mogą ubiegać się o wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Aby zmniejszyć koszty utrzymania pracownika proponujemy pomoc pracodawcom w ramach prac interwencyjnych przez okres 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na wypłatę wynagrodzenia i składki ZUS za zatrudnioną osobę bezrobotną.

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują wyposażyć, doposażyć stanowisko pracy mają możliwość ubiegania się o refundację w wysokości do 38 800,00 zł. Kwota może być przeznaczona na maszyny i urządzenia bezpośrednio związane ze stanowiskiem pracy, na którym będzie pracował nowo zatrudniony pracownik.

Pracodawcy, którzy przed zatrudnieniem chcieliby przeszkolić, nauczyć nowych umiejętności, wdrożyć do nowych zadań przyszłego pracownika mają możliwość skorzystania z pomocy Urzędu przy organizacji stażu w miejscu pracy. Przez okres odbywania stażu pracodawca nie ponosi kosztów związanych z zatrudnieniem przyszłego pracownika, ponieważ w tym okresie stypendium stażyście wypłaca urząd pracy. 

Szczegółowe informacje, wnioski i regulaminy dostępne są na stronie internetowej bialystok.praca.gov.pl lub w siedzibie Urzędu (ul. Pogodna 63/1 w Białymstoku).                    

Wnioski na wszystkie formy wsparcia finansowane ze środków PUP w Białymstoku przyjmowane będą do 31 marca 2023 r.