Loading...

Relacja z XXIV Zjazdu Lekarzy Rodzinnych - 02.06.2022

W dniach 13-14 maja 2022 r.  w kompleksie Knieja nad przepięknym jeziorem Rajgrodzkim, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, odbył się już po raz 24-ty Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych „Rajgród 2022”.

Ponad 150 uczestników miało okazję wzbogacić swoją wiedzę o nowości z wielu dziedzin medycyny. Prelegenci wygłosili interesujące wykłady dotyczące alergologii, pulmonologii, pediatrii, geriatrii, kardiologii, diabetologii i psychiatrii – zwracając szczególną uwagę na rolę lekarza rodzinnego w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Nie zapomniano także o bieżących sprawach nurtujących lekarzy, tj. opiece nad uchodźcami z Ukrainy w aspekcie formalno-prawnym.

Dzięki wsparciu Komisji Kształcenia ORL w Białymstoku uczestnicy mieli okazję wziąć udział w dwóch sesjach warsztatowych, gdzie w sposób praktyczny omówiono zagadnienia dotyczące dyskopatii kręgosłupa szyjnego i skoliozy.

Konferencja lekarzy rodzinnych obfitowała również w wiele dodatkowych atrakcji, m.in. tradycyjne spotkanie towarzyskie przy grillu nad jeziorem, wieczorny bal oraz warsztaty biegowe, które pomimo wczesnej pory, zgromadziły wielu zainteresowanych, chcących nie tylko pogłębić wiedzę na temat shin splints, ale również zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Pewną tradycją stały się też spotkania z lekarzami-twórcami. Tym razem o swoich malarskich inspiracjach opowiedziała Kasia Krauze-Romejko, której prace uczestnicy mogli podziwiać w kilku miejscach na terenie kompleksu.

Zjazd zakończył   się debatą na temat aktualnej sytuacji oraz przyszłości Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w której uczestniczyli przedstawiciele zarządu Porozumienia Zielonogórskiego.

Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków, czekając na jubileuszową – 25 edycję naszego spotkania.

Do zobaczenia za rok w Rajgrodzie!
Justyna Matejczuk