Loading...

Relacja z XXV Konferencji Lekarzy Rodzinnych - 2023-07-18

W dniach 12-13 maja 2023 r. w nowej lokalizacji – Lipowym Moście odbył się jubileuszowy XXV Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych, który zgromadził ponad 200 lekarzy, w tym wielu młodych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku, Porozumienia Zielonogórskiego, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspomnieniem dr Włodzimierza Bołtruczuka – człowieka, który jednoczył i wspierał środowisko lekarzy rodzinnych. Jak co roku wykłady poprowadzone przez znakomitych wykładowców dotyczyły aktualnej profilaktyki, diagnostyki i terapii schorzeń, z którymi mierzymy się codziennie. Dr hab. n. med., prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa medycyny rodzinnej, w sposób praktyczny opowiedziała nam o zaletach opieki koordynowanej.

Integrowanie środowiska Lekarzy Rodzinnych to również ważny aspekt corocznych spotkań. Przy wieczornej biesiadzie chętnie wymienialiśmy się doświadczeniami, nie tylko zawodowymi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Naszych spotkań.