Loading...

Repertuar na grudzień 2023 - 2023-11-28

Aktualizacja z dnia 06.12.2023: Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatora, termin wernisażu prac prof. Jerzego Konstantynowicza został odroczony na przyszły rok (najprawdopodobniej styczeń 2024). Przepraszamy za związane z tym niedogodności i prosimy o śledzenie dalszych aktualizacji w tym zakresie na stronie i w kalendarzu OIL.

 

Komisja Kultury ORL zaprasza na najbliższe wydarzenia artystyczne – muzyczne i malarskie – zaplanowane na grudzień 2023.

Już 12 grudnia 2023 r. w Okręgowej Izbie Lekarskiej ul. Świętojańska 7 o godz. 19.00 odbędzie się koncert śpiewających medyków zatytułowany „Wieczór kolędowy”. Wystąpią Martyna Markowska – sopran, Monika Leśniewska – sopran, Artur Chojnowski – tenor, Radosław Sielawa – bas, Paweł Pecuszok – tenor, Marta Sulikowska-Godlewska – fortepian. W trakcie koncertu wokalnego artyści zaprezentują środowisku lekarskiemu program kolęd polskich.

Kolejnym wydarzeniem artystycznym zaplanowanym w Okręgowej Izbie Lekarskiej będzie zorganizowana w ramach cyklu Twórczość Malarska Lekarzy OIL w Białymstoku wystawa rysunków „Szkicownikliwość” autorstwa prof. Jerzego Konstantynowicza – kierownika Kliniki Pediatrii, Reumatologii, Immunologii i Chorób Metabolicznych Kości UM w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się Wernisaż odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godz. 19.00 w Okręgowej Izbie Lekarskiej, ul. Świętojańska 7.

„Rysowanie jest proste niczym oddychanie – praktykuję od dawna. Według pierwotnego zamysłu kompozycje te są dalekie od monumentalizmu i patosu, małoformatowe i niskobudżetowe, zazwyczaj ograniczone do rozmiaru małej kartki, co było w pewnym sensie wymuszone kompaktowym charakterem szkicownika (…) W moim przekonaniu najbardziej liczy się wrażenie, zaś swoboda w interpretowaniu treści i przekazu pozostaje Państwa przywilejem, a czasami – mam nadzieję – również wyzwaniem dla wyobraźni. Wyobraźnia autora i odbiorcy stanowi tu kluczową kategorię i pomost w odczycie tych rysunków…” [Jerzy Konstantynowicz]

Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny.

Przewodniczący Komisji Kultury
ORL w Białymstoku
lek. Paweł Pecuszok