Loading...

Szkolenia – „Projekt profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka województwa podlaskiego” - 2021-02-10

Aktualizacja z dnia 10.02.2021

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

DEPARTAMENT ZDROWIA

informuje, że w ramach projektu pn. „Projekt profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka województwa podlaskiego” zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu z zakresu profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka województwa podlaskiego.

Szkolenie odbędzie się w dniu 03 marca 2021 roku (środa) w godz. 11.00 – 15.45 i skierowane jest do kadry medycznej – lekarzy POZ, lekarzy uprawnionych do sprawowania opieki zdrowotnej nad pracującymi i pielęgniarek POZ.

Pdf icon

 – pismo z Urzędu Marszałkowskiego z programem szkolenia

Informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Projekt profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka województwa podlaskiego”’ organizuje szkolenia adresowane do lekarzy POZ, pielęgniarek POZ oraz lekarzy uprawnionych do sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracującymi w województwie podlaskim.

Szkolenie będzie obejmowało 6 godzin dydaktycznych zajęć z zakresu sytuacji epidemiologicznej, chorób przenoszonych przez kleszcze w Polsce, Europie, na świecie, obrazu klinicznego i powikłań boreliozy z Lyme oraz kleszczowego zapalenia mózgu, trudności diagnostycznych chorób przenoszonych przez kleszcze wynikających z nich problemów, wytycznych dotyczących leczenia chorób przenoszonych przez kleszcze oraz możliwości profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji oraz stosowania szczepień.

Szkolenia będą odbywały się w formie zdalnej lub jeżeli sytuacja spowodowana epidemią wirusa SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem zostanie opanowana, to także stacjonarnie m.in. w Białymstoku, Hajnówce, Suwałkach i Łomży.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 85 66 54 455 lub mailowego iustyna.markiewicz@wrotapodlasia.pl z koordynatorem ds. szkoleń Panią Justyną Markiewicz.

Pdf icon

– oryginał pisma z Urzędu Marszałkowskiego w sprawie szkoleń