Loading...

Szkolenie i integracja pracowników biur izb lekarskich - 2022-09-13

W dniach 9-11 września br. w Janowie Podlaskim odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne pracowników biur izb lekarskich: „Komfort i bezpieczeństwo pracy w dobrym stylu”. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie w celu pogłębienia wiedzy oraz wymiany doświadczeń, co z kolei przekłada się na poprawę komunikacji oraz ułatwia współpracę pomiędzy izbami. Tradycja takich spotkań sięga już kilkunastu lat i szczególnym jej elementem jest to, że co do zasady każdorazowo ich organizatorem jest inna izba lekarska. Tego roku mieliśmy przyjemność być goszczeni przez Lubelską Izbę Lekarską, która zaprosiła nas do Hotelu Zamek w Janowie Podlaskim. W szkoleniu wzięło udział blisko 150 osób z całej Polski.

 

Na miejscu zostaliśmy ciepło powitani przez zespół pracowników Biura LIL. Organizatorzy zapewnili nam bardzo interesujący program szkoleniowy. W harmonogramie znalazły się m.in. wykład adw. Karola Kolankiewicza na temat zasad postępowania z dokumentami i pismami składanymi do biura izby lekarskiej, wykład r.pr. Aleksandry Otawskiej-Petkiewicz o tym ile można powiedzieć prasie i o dostępie do informacji publicznej, a także lekcje skutecznej komunikacji i wizerunku oraz warsztaty praktyczne dotyczące postępowania w stanach nagłych, np. wymagających udzielenia pierwszej pomocy bądź konieczności samoobrony.

 

Oprócz korzyści edukacyjnych ze szkolenia organizatorzy zadbali również o to, by nie zabrakło czasu wolnego na dyskusje i rozmowy w mniejszych podgrupach. Część uczestników pozostała w hotelu, by w kuluarach, poza salą wykładową, omówić nurtujące nas bieżące sprawy problemowe. Pozostali, ten sam cel mogli zrealizować podczas opcji przejażdżki zaprzęgami konnymi oraz późniejszego zwiedzania najstarszej w Polsce stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim (stadnina istnieje od 1817 roku). I choć pogoda nie do końca dopisywała spacerom, większość uczestników ochoczo wybrała możliwości zobaczenia z bliska tych pięknych, rasowych zwierząt.

 

Uczestnictwo w spotkaniu nie tylko sprzyjało pogłębieniu wiedzy naukowej ale też było dogodną okazją aby zarówno odnowić niektóre znajomości, jak też nawiązać nowe. Przedstawiciele naszego biura byli pod wrażeniem organizacji wydarzenia oraz niezmiernej sympatyczności i otwartości kolegów i koleżanek z pozostałych biur na wymianę wiedzy i doświadczeń. Od siebie dodam, że wróciłem z wieloma nowymi kontaktami w mojej książce adresowej oraz cennymi wskazówkami co do codziennej pracy. W imieniu Biura Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku dziękujemy całemu zespołowi organizacyjnemu Lubelskiej Izby Lekarskiej za możliwość uczestniczenia w spotkaniu, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że zgodnie z dotychczasową tradycją w nieodległej przyszłości również i my będziemy mieć sposobność, równie miło i przyjemnie, gościć koleżanki i kolegów z innych izb w naszych stronach.

Grzegorz Żyła

 

Dodatkowy fotoreportaż na stronie lubelskiego MEDICUSA