Loading...

Tabletka tabletce nierówna, czyli o nowoczesnych postaciach leku - 2023-03-15

Szanowni Państwo,

zapraszamy do obejrzenia nowego filmu przygotowanego przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pt. „Tabletka tabletce nierówna, czyli o nowoczesnych postaciach leku” z projektu Teraz już wiem – cykl filmów edukacyjnych.

Najwygodniejszą i najczęstszą drogą aplikacji leków jest droga doustna. Spośród szerokiej gamy preparatów stosowanych doustnie, szczególną popularnością cieszą się tabletki, kapsułki oraz drażetki. Czym różnią się wymienione formy podania substancji leczniczych? Jak budowa tabletek czy kapsułek wpływa na ich przeznaczenie i skuteczność terapeutyczną? Zaprezentowany film jest pomocny w odpowiedzi na te pytania. Wskazuje ponadto, czym się kierować przy wyborze np. preparatów przeciwbólowych i jak rozumieć informacje zawarte na opakowaniach czy w ulotkach leków odnośnie możliwości i sposobu dzielenia tabletek. Zapraszamy na krótki przegląd nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii stałych doustnych postaci leku.

W nagraniu występują eksperci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: prof. dr hab. Katarzyna Winnicka, dr Anna Czajkowska-Kośnik, dr Marta Szekalska, dr Katarzyna Sosnowska, mgr Joanna Potaś, mgr Katarzyna Kruk.

Po filmie, w dniach 15-17 marca serdecznie zapraszamy na QUIZ składający się z 10 pytań.
Laureatami dnia zostaną osoby, które odpowiedzą poprawnie na największą liczbę pytań w jak najkrótszym czasie. Czekają wspaniałe nagrody – smartbandy.