Loading...

Teraz już wiem – cykl filmów edukacyjnych o zdrowiu. Nowy projekt UMB - 2022-04-20

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zapoznania się z projektem „Teraz już wiem”. To pomysł na krótkie filmy edukacyjne z ekspertami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wyjaśniające różne kwestie medyczne i farmaceutyczne, szczególnie te, które mogą być niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, takie jak suplementy diety, przeciwciała, antyoksydanty, badania kohortowe.

Właśnie powstał pierwszy z 6-ciu odcinków pt. Suplementy diety- fakty i mity.  (Film ma również napisy w języku angielskim)

W filmie występują naukowcy UMB: prof. dr hab. Halina Car, dr hab. Renata Markiewicz-Żukowska,  dr Anna Puścion-Jakubik, mgr Monika Grabia oraz dr hab. Katarzyna Socha.

W naszym edukacyjnym video poruszamy takie kwestie jak:

  • jakie są różnice między suplementem diety a lekiem
  • czy suplementacja jest dla każdego
  • czy stosowanie suplementów diety jest bezpieczne.

Odpowiemy również na pytanie, które formy preparatów są najlepiej przyswajalne. Ta wiedza przyda się szczególnie na wiosnę, kiedy chętniej sięgamy po suplementację.

Po filmie zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę z zakresu filmu (od 12 do 14 kwietnia 2022 r.) (Quiz jest również dostępny w języku angielskim)

W ramach projektu powstanie 6 filmów edukacyjnych, z czego o temacie jednego z nich zadecydują odbiorcy. Do 15 maja można zgłaszać temat z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych lub nauk o zdrowiu.

Aby zgłosić temat prosimy o wypełnienie formularza

Po 15 maja zostaną wybrane 3 tematy a następnie przeprowadzony zostanie głosowanie internetowe. Temat, który zdobędzie najwięcej głosów, zostanie opracowany przez naukowców i powstanie ostatni film z serii Teraz już wiem.

Zapraszamy!

Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.