Loading...

Ukryte piękno – wystawa prac doktora Piotra Kosiorka - 2022-05-17

Cykl Twórczość malarska lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku

Komisja Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku zaprasza na:

„Ukryte piękno” – wystawę prac doktora Piotra Kosiorka


„Po ponad 20 latach od namalowania ostat­niego obrazu olejnego postanowiłem po­wrócić do tego zajęcia w wolnej chwili… Nie ukrywam, że przyczyną był wernisaż i wystawa malarstwa lekarzy jesienią 2021 roku. Podjąłem się tematu nowego, cieka­wego, ale i będącego wyzwaniem. Rozpo­cząłem pracę techniką cyfrową, graficz­nym pędzlem na komputerze. Dodatkowo, kopiowanie realistycznie przedstawionych postaci z obrazów Rembrandta zamieni­łem na tworzenie nowych tematów. W ten oto sposób odkrywam ukryte piękno ko­biecego ciała! Wielobarwne pociągnięcia pędzla w programie graficznym poddaję edycji w trakcie tworzenia, zmieniam nacisk pędzla, dobieram barwę pociągnięcia, a skończony obraz graficzny zapisany cyfrowo poddaję filtrom artystycznym, oddając różnorodną tonację dla prezentowanych tematów…”

 

Wykład towarzyszący: Profilaktyka raka piersi – co każdy lekarz wiedzieć powinien… Dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz (koordynator merytoryczny Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi Breast Cancer Unit, Białostockie Centrum Onkologii)

Kuratorzy wystawy: Paweł Pecuszok, Anna Jakubowska

Wernisaż i wykład odbędą się 26 maja o godz. 19:00 (czwartek) w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Białymstoku, ul. Świętojańska 7.

WSTĘP WOLNY