Loading...

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2019 - 2020-02-10

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dot. organizowanego Plebiscytu oraz Gali „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2019”

Do 15 marca można zgłaszać kandydatów w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin roku 2019”. Wydarzenie po raz szesnasty organizuje krakowskie stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza, w tym roku również wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie. Idea plebiscytu powstała w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. o. Stanisław Wysocki CARM, założyciel i opiekun Wolontariatu św. Eliasza zawsze podkreśla:

Ojciec Święty w dokumencie o „Zbawczym cierpieniu” cały siódmy rozdział poświęcił postawie samarytanina. Jaki powinien być współczesny samarytanin. Słowa Ojca Świętego, „że każdy człowiek choć raz w życiu powinien napisać na nowo ewangeliczną przypowieść o samarytaninie” są dla Nas kluczowe i stały się źródłem powstającego plebiscytu.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach:

I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko i wyłącznie „pracą zarobkową”, ale jest postrzegana jako swoistego rodzaju powołanie. To osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym.

II kategoria: osoba, która pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

 Plebiscyt od lat cieszy się dużą popularnością. Nazwiska kandydatów można zgłaszać do 15 marca. Zgłoszenia można wysyłać na kilka sposobów:

  • listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,
  • korzystając z formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej eliasz.org.pl,
  • pocztą elektroniczną na adres: biuro@eliasz.org.pl,
  • telefonicznie: nr tel. 885 512 500 / 12 263 61 56

Zwycięzców wyłoni Kapituła. Wyróżnieni odbiorą nagrody podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w 3 kwietnia br. w krakowskim Teatrze Groteska.

Nie czekaj ! Zagłosuj ! Podziękuj ! – to takie proste!