Loading...

Nasz udział w 6. Halowych Mistrzostwach Polski Lekarzy - 2023-03-07

W sobotę, 4 marca 2023 r., w Arenie Toruń odbyły się 32. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 6. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy. Do zawodów zgłosiło się 557 osób – zarówno pasjonaci lekkiej atletyki, jak i profesjonalni sportowcy, wielokrotni medaliści z aren Polski, Europy i świata.


Okręgową Izbę Lekarską w Białymstoku reprezentował lek. Marek Olszyński, który w swojej kategorii zdołał uzyskać trzy medale w następujących konkurencjach biegowych:

  • 800 m (czas 2:14.47)
  • 1500 m (czas 4:40.98)
  • 3000 m (czas 10:09.66)

Uzyskany wynik w pierwszym starcie przełożył się na srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy – relacjonuje lek. Marek Olszyński – Kolejne biegi zapewniły kolejne dwa złote medale. W porannym biegu wbrew nienajlepszego nastawienia, bieg muszę uznać za całkiem udany. Po przerwie w sesji popołudniowej zmierzyłem się z dystansem 1500 m. Tym razem konkurencję zakończyłem zwycięstwem. Ostatni wieczorny bieg na najdłuższym dystansie, mimo zmęczenia wcześniejszymi startami, udało zakończyć się mocnym finiszem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze sportowej.
Przy okazji, przypominamy również wszystkim lekarzom-sportowcom o możliwości uzyskania dofinansowania uczestnictwa w imprezach sportowych i zachęcamy do aktywnego reprezentowania naszej Izby w przyszłych wydarzeniach.