Loading...

Relacja z Podlaskich Spotkań Stomatologicznych 2024 - 2024-06-13

W dniach 6-8 czerwca 2024r. w hotelu Medical SPA w Augustowie odbyły się kolejne już Podlaskie Spotkania Stomatologiczne, wraz z kursem „Nowości w leczeniu stomatologicznym”, organizowane przez Komisję Stomatologiczną ORL w Białymstoku oraz Podlaskie Stowarzyszenie Stomatologów.


W ciągu trzech wykładowych dni zaprezentowało się wielu znakomitych prelegentów, takich jak:

  • prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  • prof. dr hab. n. med. Teresa Sierpińska
  • dr hab. n. med. Jan Borys
  • lek. dent. Paweł Andersz
  • lek. dent. Karolina Kuśnierz
  • radca prawny Andrzej Kurianowicz


Sesję samorządową rozpoczęło spotkanie z przedstawicielami Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, na którym poruszono bieżące problemy przy realizacji umów z Narodowym Funduszem Zdrowia dot. świadczeń stomatologicznych.
Odbyło się też wspólne otwarte posiedzenie Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Białymstoku oraz przedstawicieli innych Komisji Stomatologicznych naszego kraju. Na Podlasiu gościliśmy członków Komisji Stomatologicznych: Beskidzkiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Małopolskiej, Opolskiej, Rzeszowskiej, Szczecińskiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, Toruńskiej i Warszawskiej.

Część szkoleniową zakończył kurs teoretyczny i praktyczny: „Postępowanie w stanach nagłych w gabinecie stomatologicznym”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników konferencji.


Jak co roku, przez cały czas trwania spotkania, wykładom towarzyszyły liczne stoiska znanych stomatologicznych firm, na których można było zakupić sprzęt przydatny w pracy lekarza stomatologa.

Dodatkowymi atrakcjami sprzyjającymi integracji przybyłych były: rejs statkiem z kolacją oraz grillowa kolacja koleżeńska. Hotel Medical SPA w Augustowie, już po raz drugi zadbał o komfort pobytu wszystkich uczestników zjazdu i znakomite wyżywienie, a urokliwa okolica nad Jeziorem Necko, zaczarowała swoim pięknem przybyłych gości.

Wszyscy zgodnie przyznali, że chętnie wrócą tu ponownie za rok, do czego serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów!

Sekretarz Komisji Stomatologicznej ORL w Białymstoku
Jolanta Gierejko