Loading...

System Monitorowania Kształcenia

Instrukcja uzyskania roli Student/Absolwent w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK):

  1. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres strony: https://smk2.ezdrowie.gov.pl/
  2. Jeżeli masz już konto w SMK użyj opcji <Zaloguj się> i przejdź do pkt 4. W przeciwnym wypadku na wyświetlonej stronie użyj opcji <Zarejestruj się>, uzupełnij wszystkie wymagane pola i użyj opcji <Zapisz>.
  3. Na adres e-mail podany przy rejestracji otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem utworzenia konta. W otrzymanym mailu kliknij w link aktywujący konto. Link ważny jest 30 min. Aktywuj konto w e-PLOZ i zaloguj się.
  4. Po zalogowaniu się w SMK możesz już wnioskować o rolę (poniżej zamieszczamy link do odrębnych, szczegółowych procedur):

Student – osoba, która ukończyła co najmniej 10 semestrów z sześcioletnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim lub osoba, która ukończyła co najmniej 8 semestrów z pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Absolwent – osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku lekarskim lub osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz otrzymała zaświadczenie/dyplom.

System Monitorowania Kształcenia jest systemem teleinformatycznym, którego zadaniem jest:

  • gromadzenie informacji pozwalających na określenie zapotrzebowania na miejsca szkoleniowe w określonych dziedzinach medycyny i farmacji oraz w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia;
  • monitorowanie kształcenia podyplomowego pracowników medycznych;
  • monitorowanie przebiegu kształcenia specjalizacyjnego pracowników medycznych;
  • wspomaganie procesu zarządzania systemem kształcenia pracowników medycznych;
  • wsparcie przygotowania i realizacji umów w ramach modułu System Informatyczny Rezydentur.